Troy Loeffelholz, EdD
Superintendent
-
Nicole Anderson
CPS Foundation and Marketing Director
-
Jennifer Augustin
Data, Foundation and Assessment Assistant
-
Steven Bailey
Bus Driver
-
Laci Bender
Bus Driver
-
Gricelda Brabec
Office assistant/parent liaison
-
Marilyn Brega
Special Education Para Educator
-
Stephanie Carlson
K-12 Career Coordinator
-
Ann Chavez
Sixpence Early Childhood Program
-
Sara Colford
Student Services Facilitator
-
Emily Delp
Educator for the Hearing Impaired
Teacher
-
Rochelle Dewispelare
After School Program Planning Coordinator
-
Erica Earley
English Learners Coordinator
-
Eric Edzards
School Psychologist
-
Tara Elsasser
Special Education Para Educator
-
Claudia Feehan
Special Education Secretary
-
Brandi Fleming
Tech Integration Specialist
-
Erica Gable
Education Specialist
-
Raul Gascon
Interpreter
-
Michael Grutsch
Director of Buildings and Grounds
-
Kristine Hackett
K-6 Reading Specialist
-
John Harger
HVAC Coordinator
-
Jason Harris
Executive Director Student Services/Special Education
-
Teresa Hausmann
Curriculum Instruction and Assessment Specialist
-
David Howe
Plumber
-
Chris Johnson
Curriculum Assistant
-
Chip Kay
Director of Business Operations/Human Resources
-
Douglas Killham
Maintenance
-
Amy Kobza
Bus Driver
-
Julie Kreikemeier
K-12 Math Coach
-
Karen Kuhr
Special Education Para Educator
-
Leonard Kwapnioski
Executive Director of Technology & Operations
-
Thomas Laska
Maintenance
-
Brent Lawrence
Grounds/Maintenance
-
Amber Lesher
Early Childhood Special Education Teacher
-
Tracey Luedtke
After School Program Trainer
-
Randi Masek
Food Service Director
-
Isaiah May
Communication Specialist
Dennis McMeekin
Electrician
-
Pamela Miller
Bus Driver
-
Brandon Miller
After School Program Recreation Coordinator
-
Michael Moje
Maintenance/Grounds Supervisor
-
Christopher Mustard
Special Education Teacher
-
Robyn Myers
Psychologist
-
Shirley Nelson
Payroll/Benefits
-
Megan Novak
Speech and Language Pathologist
-
Susan Olmer
Student Services Secretary
-
Barbara Olnes
Project Search/Special Education Para Educator
-
Michael Olson
School Supplies Coordinator
-
Elizabeth Pedro
Non-Public Para Educator
-
Michelle Purcell
Preschool Teacher and Sixpence Coordinator
-
Julie Reiff
Accounts Payable
Kathleen Robertson
Early Childhood Special Education Teacher
-
Amy Romshek
Executive Director of Curriculum and Instruction
Executive Directors
-
Kim Schaefer
Transportation Coordinator
-
Tania Stahl
Payroll/Benefits
-
Brian Standley
Mechanic
-
Linda Staroscik
Accounts Payable/Board Treasurer
-
Suzanne Stevenson
Database Administrator
-
Kaylee Strong
Early Childhood Special Education Teacher
-
Whitney Swanson
Speech and Language Pathologist
-
Aeris Trevino
Non Public Special Education Para Educator
Jeffrey Uchtman
District System Administrator
-
Corey Underdahl
Information Technology/Associate II
-
Jeanette Valdivia
Translator/Parent Liason
EL Department
Cherie Van Dyke
Superintendent's Administrative Assistant
-
Santiago Vasquez
Registar
Registrar
1-402-563-7000
Joan Von Ruden-Kruger
Sixpence Early Childhood Program
-
Marie Washburn
Human Resources Coordinator
-
Geri Wemhoff
Assistant Food Service Director
-
Stacey Whiting
After School Program Director
Anthony Wielgus
Facilities Coordinator
-
Christine Wiese
Bus Driver
-
Kathryn Wolfe
Pathways Beyond Alternative/Nonpublic Title 1 Teacher
-
Jill Wurdeman
Special Education Early Childhood Teacher
-
Joanne Zoucha
Non-Public Special Education Para
Gary Zywiec
Bus Driver
-
Rick Zywiec
Carpenter/Craftsman
-